پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان یزد
کدمطلب: hV56bTc7      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۱۰:۵۷:۰۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۶۲

نشست خبری رییس هیات مدیره مجمع خيرین مدرسه‌ساز استان يزد

رییس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه‎ساز استان یزد گفت: بازسازی 3000 کلاس فرسوده استان نیازمند 500 میلیارد تومان اعتبار است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، «محمدحسین رادمنش» امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نیاز استان به ساخت 60 مدرسه جدید و بازسازی 3000 کلاس فرسوده، خواستار مشارکت دولت با مجمع خیرین مدرسه‏‏ساز در این رابطه شد.

رادمنش با اشاره به سابقه قریب دو دهه فعالیت این مجمع در استان یزد، اظهار کرد: البته فعالیت‎‎های خیری در استان یزد از گذشته‏‏های دور وجود داشته به نحوی که بسیاری از آب انبارها و قنوات و بسیاری از دیگر اماکن تاریخی یزد جزو موقوفات افراد حیر هستند.

وی با بیان این که افراد خیر بیش از این که درد خودشان برایشان مهم باشد، رفع درد دیگران برایشان اهمیت دارد یا به عبارتی دارای درد روحی هستند، ادامه داد: در حال حاضر دو هزار و 100 خیر مدرسهساز و مدرسه‎‎یار در این مجمع استان عضویت دارند.

رادمنش از عدم حمایت این مجمع از خیرین مدارس غیرانتفاعی در استان خبر داد و گفت: مجمع خیرین مدرسه‎‎ساز استان تنها از خیرینی که در حوزه مدارسی که خدمات رایگان به دانشآموزان ارائه می‏‏دهند، حمایت می‎‎کند.

وی در این باره به برنامه تکریم از خیرین مدرسه‏‏ساز استان به صورت سالانه اشاره و تصریح کرد: در همین راستا 31 فروردین ماه سال 1396 نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان با حضور یک‎‎هزار خیر مدرسه‎‎ساز و مدرسه‏‏یار برگزار خواهد شد.

رادمنش یکی از اهداف برگزاری این همایش علاوه بر تکریم خیرین را جلب مشارکت‏‏های بیشتر از سوی مردم و خیرین ذکر کرد.

وی در این رابطه از ابتکار استان مبنی بر راه‎‎اندازی طرح قطره از چهار سال پیش خبر داد و گفت: براساس این طرح تمام مردم و حتی دانشآموزان می‎‎توانند با کمک به ساخت و تجهیز مدارس از طریق شماره حساب 1 – 6344444-822-3402 بانک انصار شعبه امام رضا(ع) واقع در خیابان آیت الله کاشانی، خود را در زمره خیرین مدرسه‏‏ساز و مدرسه یار استان درآورند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: متاسفانه 35 درصد از هشت هزار و 800 مدرسه استان یعنی سه هزار کلاس درس در استان، فرسوده و نیازمند بازسازی هستند که این امر نیازمند 500 میلیارد تومان اعتبار است.

رییس هیات مدیره خیرین مدرسه‎‎ساز استان گفت: مجمع خیرین مدرسه‎‎ساز استان در پیشنهادی به دولت تعهد کرده است در صورتی که دولت در بازه زمانی پنج ساله 250 میلیارد تومان به این امر اختصاص دهد، به همین میزان خیرین مدرسه ساز اعتبار برای این منظور در نظر می‏‏گیرند.

وی اظهار کرد: هر چند بخش دولتی در خصوص این تعهد اقدامی صورت نداده ولی تنها در سال جاری 40 میلیارد تومان اعتبار ساخت 37 باب مدرسه از سوی خیرین تامین شده است و امیدواریم که دولت نیز به تعهد 50 درصدی خود در این خصوص عمل کند.

رادمنش خاطرنشان کرد: در حالی که امسال خیرین کشور 900 میلیارد تومان برای ساخت و  تجهیز مدارس هزینه کرده‎‎اند، دولت تنها 200 میلیارد تومان پرداخت کرده است.

وی با اشاره به این که 55 درصد از دانش‎‎آموزان استان در شهر یزد متمرکز هستند، اظهار کرد: به تبع بیشترین مشکل و کمبود مدارس استان مربوط به شهر یزد است ولی بیشترین کمک خیرین از ناحیه خیرین شهرستان میبد صورت می‎‎گیرد.

این مسئول یادآور شد: با توجه به توسعه استان و به ویژه ساخت مسکن‎‎های مهر، هم‎‎اکنون علاوه بر مدارس موجود در استان نیازمند ساخت 60 باب مدرسه جدید هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد که همانطور که فرهنگ تقدس حفظ و حراست از مساجد و حسینیه‏‏ها در بین آحاد جامعه وجود دارد، حراست از مدارس نیز به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

رادمنش در پایان یکی از اقدامات استان برای ارتباط بیشتر خیرین و مدارس را طرح هیات امنایی مدارس ذکر کرد و گفت: در قالب این جلسات هیات امنایی که خیرین نیز عضو آن هستند، خیرین این مدارس در برنامه‏‏های جشن و مناسبت‎‎های مدرسه شرکت می‎‎کنند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه