پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان یزد
کدمطلب: JmyMdW8S      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ۱۱:۵۲:۴۷      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۰۰

آمادگی مدارس استان برای اسکان نوروزی فرهنگیان

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش یزد:ظرفیت مدارس و مراکز رفاهی استان یزد روزانه 25 هزار نفر / هزینه 12 میلیاردی آموزش و پرورش برای خرید تجهیزات اسکان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد "علی دهقان بهابادی " در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه علاوه بر مراکز رفاهی و خانه های معلم، سه هزار و 800 کلاس در قالب 427 مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی تجهیز شده افزود: 15 پایگاه در سطح استان کار پذیرش و ثبت نام مسافران را به عهده دارند.

وی ظرفیت فراهم شده برای مسافران در این ایام را روزانه 25 هزار نفر اعلام و اظهار کرد: در این زمینه 100 کلاس ویژه دارای امکانات تخت ، فرش ، پتو ، بالشت ، تلویزیون و یخچال فراهم شده و بقیه در کلاس های نوع الف دارای تجهیزاتی همچون یخچال ، تلویزیون ، بالشت ، فرش و پتو در هر اتاق و دوش آب گرم و در کلاس های نوع ب دارای تجهیزاتی همچون فرش ، پتو و بالشت داخل اتاق و یخچال و تلویزیون به صورت مشترک است.

دهقان با بیان اینکه یکهزار و 200 نفر از همکاران ستادی اعم از مدیران مدارس ، سرایداران و اعضای ستاد در ارائه خدمات به مهمانان نوروزی همکاری دارند تصریح کرد:افزون بر 50 درصد خدمات اسکان درشهر یزد به مسافران ارائه می شود .

وی با اشاره به اینکه بخشی از اسکان به صورت اینترنتی است و ثبت نام از 5 اسفند آغاز شده گفت: اسکان مسافران از 26 اسفند آغاز و تا 13 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.

وی یاد اور شد: پذیرش مسافران در اولویت نخست فرهنگیان و بعد از آن کارمندان سایر دستگاهها و در صورت ظرفیت خالی به دیگر اقشار جامعه ارائه می شود.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت امسال 12 میلیارد ریال صرف تجهیز مدارس برای اسکان مسافران نورزی شد که شامل 2 هزار تخته فرش ، 2 هزار تخته پتو ، یک هزار دستگاه یخچال ،  220 دستگاه تلویزیون ال ای دی و 2 هزار عدد بالشت است .

پرداخت سالانه 120 میلیارد ریال تسهیلات به فرهنگیان استان

دهقان گفت: با بانک ملی ایران در خصوص اخذ تسهیلات قرض الحسنه هماهنگ شده که سالانه 12 میلیارد تومان تسهیلات و علاوه بر آن 400 فقره وام به همکاران فرهنگی بیمار پرداخت شود.

وی معرفی برای اخذ وام 18 درصد به بانک ملی بدون محدودیت برای همه همکاران فرهنگی استان،اعطای 1600 وام 5 میلیون تومانی مجموعا به مبلغ 8 میلیارد تومان و ارائه مجوز به مدیران مدارس نواحی یک و دو برای معرفی همکاران برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه به بانک ملی مجموعا به مبلغ ماهانه یک میلیارد تومان را از دیگر خدمات ارائه شده به فرهنگیان در سالجاری بیان کرد.

دهقان اظهار کرد: تسهیلات صندوق وام ضروری،افزایش 100 درصدی صندوق وام امداد نسبت به سال قبل ، پرداخت تسهیلات بانک رسالت به مبلغ بیش از 4 میلیارد تومان به فرهنگیان، ارائه تسهیلات مساعده بانک رسالت به همکاران به تعداد 77 فقره به مبلغ بیش از 150 میلیون تومان با باز پرداخت 4 ماهه از دیگر خدمات رفاهی استان است.

پرداخت 45 میلیارد ریال بابت خسارت مالی و جانی در بیمه های اتومبیل فرهنگیان

وی ازپرداخت 45 میلیارد ریال بابت خسارت مالی و جانی در بیمه های اتومبیل فرهنگیان خبر داد و گفت: همچنین 20 هزار و 800 نفر از فرهنگیان زیر پوشش بیمه تکمیلی هستند.

وی با بیان اینکه 210 هزار دانش اموزان استان زیر پوشش بیمه حوادث قرار دارند افزود: همچنین 14 فقره خسارت آتش سوزی منازل مسکونی فرهنگیان هم پرداخت شد.

ساخت 288 واحد مسکن فرهنگیان

دهقان از ساخت 288 واحدی مسکن فرهنگیان در استان خبر داد و گفت: فرهنگیان بدون مسکن در این طرح ثبت نام نموده اند.

وی تامین منابع برای کلینیک مشاوره ودرمان امام حسین اعم بهسازی و تجهیزات به مبلغ 150 میلیون تومان ، ایجاد و تجهیز پایگاه سلامت دانش اموزی به مبلغ 300 میلیون ریال، ایجاد فضاهای پرورشی ، فرهنگی ، اردوگاهها ، استخرشنا به مبلغ یک میلیارد تومان را از دیگر فعالیتهای حوزه پشتیبانی آموزش وپرورش استان  اعلام کرد.

به گفته وی تامین منابع جهت حمایت از دانش اموزان نخبه ، علمی ، فرهنگی و هنری و قرآنی 300 میلیون تومان و تامین منابع برای حمایت آموزشی و معنوی از 4 هزار 100 دانش آموز ایتام ،تامین منابع برای برگزاری اردوهای راهیان نور به مبلغ افزون 120 میلیون تومان از خدمات ارائه شده در حوزه دانش اموزی بوده است.

وی گفت: همچنین 2 میلیارد و 300 میلیون تومان از هدفمند سازی یارانه ها برای توزیع شیر در مدارس تامین شده است که از دی ماه در مدارس در حال توزیع است.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد خاطر نشان کرد: سرانه غذای مراکز شبانه روزی و سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان به ویژه دانش آموزان استثنائی علیرغم محدودیت منابع تامین شده است . وی در ادامه با اشاره به نقل و انتقالات فرهنگیان افزود: امسال 473 نقل وانتقال داخل استان و 357 نفر خارج استان صورت گرفت.

وی از استخدام 129 دانشجو معلم متعهد خدمت فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان (86 مرد و 43زن) و به کارگیری افزون بر 120 سرباز معلم ، اجرای طرح تکریم ارباب رجوع و تدوین منشور اخلاقی سازمان با هدف تکریم وتعظیم ارباب رجوع از جمله خدمات در راستای ساماندهی و ارتقای کیفیت نیروی انسانی بیان کرد.

وی در بخشی از سخنان خود گفت:طراحی و پیاده سازی سامانه اموال و انبار برای نخستین بار در کشور توسط اداره کل اموزش و پرورش استان ارائه شد که این نرم افزار اکنون در همه استانها کاربردی شده است

وی به مراکز رفاهی فرهنگیان اشاره کرد و گفت:تالار فرهنگیان صفائیه ،خانه معلم شهید دادرس ،زائر سرای مشهد ،مرکز درمانی کلینیک فرهنگیان یزد ،مرکز آموزشی رفاهی شهید مرشد ،مرکز رفاهی شهرستان بافق و خاتم ، مراکز درمانی شهرستانهای مهریز، اردکان، میبد و مراکز رفاهی ییلاقی مهریز و تفت در این استان فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه تالار فرهنگیان استان 28 هزار متر مربع وسعت دارد گفت:این هتل دارای 29 سوئیت با ظرفیت 130 نفر است و در کنار آن هتل جدید با 78 سوئیت و ظرفیت 240 تخت در دست ساخت است.

وی خاطر نشان کرد: این هتل دارای سالن های آمفی تئاتر و کنفرانس با ظرفیت 250 نفر- کتابخانه-استخر سر پوشیده- رستوران با ظرفیت 250 نفر- رستوران باغ با ظرفیت 200 نفر- سالن های عروسی 6 گانه با ظرفیت 2200 نفر است.

وی اظهار کرد: برای زیبا سازی و بهسازی سالن ها و محوطه تالار فرهنگیان همراه با تعویض وسایل سرویس دهی افزون بر 20 میلیارد ریال هزینه شد.

دهقان با بیان اینکه مرکز خانه معلم شهید دادرس، قدیمی ترین مرکز رفاهی فرهنگیان استان است گفت: این مرکز با مساحت پنج هزار متر مربع دارای 61 سوئیت و 250 تخت است .

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد اظهار کرد: همچنین در این مرکز 4 سوئیت با ظرفیت 18 تخت جهت بیماران صعب العلاج در نظر گرفته شده است.

وی خاطر نشان کرد: برای بازسازی رستوران این مرکز 100 میلیون تومان و ساخت آشپزخانه و انبار آن هم 200 میلیون تومان هزینه شده است.

دهقان تمام برنامه های این معاونت در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: مدیریت بهینه منابع انسانی ، مدیریت منابع مالی، جلب مشارکت های مردمی ، مدیریت بهینه سازی فضای آموزشی و ارتقای بهره وری پنج راهبرد این معاونت است.

هر تصمیمی در اموزش و پرورش باید منجر به کیفیت شود

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: هر تصمیم در این اداره کل باید منجر به کیفیت اعم از آموزشی ، خدمات و پاسخگویی شود.

وی خاطر نشان کرد: تمام تلاش خود را برای عزت ، سربلندی و احترام به معلمان و دانش آموزان بکار می گیریم .

وی در ادامه به نقش رسانه ها اشاره کرد و گفت: خبرنگاران نقش مهمی در مطالبه گری حقوق و خواسته های مردم دارندو همچنین انعکاس عملکرد دستگاهها از سوی رسانه ها موجب بهبود عملکرد و ارتقاء سطح بهره وری می شود .

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد از خبرنگاران استان به خاطر پوشش اخبار اداره کل آموزش و پرورش قدردانی کرد و گفت: تقویت و ارتقاء برنامه های این اداره کل به خاطر تلاشهای بی وقفه شما اصحاب رسانه است.

در استان یزد 210 دانش آموزان در یکهزار و 900 باب مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

18 هزار فرهنگی هم کار تعلیم و تربیت دانش آموزان را برعهده دارد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه